Eloxování hliníkových profilů neboli anodická oxidace výrazně zvyšuje odolnost a především i životnost hliníkových profilů. Své uplatnění najdou eloxované profily nejen v přímořských oblastech, ale také v extrémních klimatických podmínkách. V nabídce najdete mnoho variant, barev i povrchových úprav (nejběžnější barvy - stříbrný elox, zlatý elox, černý elox, champane elox). Eloxované hliníkové profily jsou proto vhodné pro nejrůznější designové návrhy a aplikace (např. nábytkové kování, bazénové zastřešení, odvětrávané fasády, hliníkové pergoly).

Jak získá materiál svou odolnost a životnost

Nejprve dochází k očištění povrchu materiálu kyselinou a po následné alkalické lázni se vybraný profil ponoří do elektrolytického roztoku. Tam slouží jako anoda. Díky tomu se na povrchu hliníku utvoří průhledná vrstva oxidu hlinitého. Právě ten zaručí, že materiál vydrží o to déle a je výrazně kvalitnější než klasická vrstva přírodního oxidu.

Eloxování hliníkových profilů

Jak dosáhnout různorodé barevnosti

Přidáním různých kovových solí do elektrolytického roztoku lze dosáhnout různého barevného rozsahu. V konečné fázi eloxování se povrchu uzavře, profil se ponoří do deionizované vodní lázně o 100 °C. Výsledek pak závisí na mnoha faktorech, kdy je zvolen různý proces eloxování. Hliníkový profil tak může získat některou z široké škály barev v různých typech povrchových úprav.

Eloxování hliníkových profilů

Eloxování hliníkových profilů

Eloxování hliníkových profilů